Odpovedal: Majka
Re: Zúfalá manželka - nemám záujem o sex
(číslo príspevku 173.684, zo dňa 08.11.2008. videné 201x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 173684:
Martinka,
tiež si myslím, že si veľmi inteligentná a šikovná žena. Pátrala by som po tom, prečo a kedy si začala s hodnotením seba pod takú normu??? Už len z tých pár viet čo si tu uviedla, je cítiť, že zvládaš viac než je treba. Niekto lamentuje z obyčajných domácich prác, ty zvládaš dieťa s postihnutím! Vieš keď sa nemáš rada, neveríš, že by ťa malo okolie rado, keď nie si so sebou spokojná, nebude s tebou spokojné ani okolie. Všetko vyslovené sa časom stane akoby pravdou..tzn. ak budeš opakovať že si obyčajná, nepriebojná atď. uverí tomu aj okolie. Výsledkom je, že sa necítiš byť príťažlivá, taký človek asi ťažko túži po sexe, skôr sa uzavrie do seba respektíve vždy si nájde inú činnosť.
Začni sa chváliť aj za úplné drobnosti. Ja si kludne poviem aj pred rodinou "jé ako sa mi koláč podaril, akáže som šikovná" vzdnikne úsmevná príhoda a hlavne rodina tú moju námahu neberie ako samozrejmosť, je to niečo čo som "dokázala". Možno blbý príklad, ale ako sa hovorí treba sa vedieť predať, ohodnotiť. Aj v zamestnaní si často všimnú toho kto lamentuje koľko toho narobil a ten kto ticho pracuje je akoby neviditeľným...Kludne si daj na stenu nástenku s týždenným programom, nech každý vidí, koľko máš činností aj keď neplatených a hlavne nezabudni triediť tie povinnosti. Urob si hodnotový rebríček a škrtaj. Súhlasím aj s tým, že sebavedomie pozdvihne nový účes a pravidelný program mimo rodiny. Záčni po večeroch chodiť na cvičenie či tanec, manžela zapoj do domácich prác a starostlivosť o deti je to aj jeho povinnosť, nie je to niečo čím by ti pomáhal.
Verím, že po nadobudnutí sebavedomia a keď sa už budeš vidieť pekná, šikovná, užitočná a čo ja viem čo ešte, budeš sa cítiť príťažlivou a túžba po sexe príde. Nezabúdaj manžel ťa vidí príťažlivou, potrebnou začni sa tak vidieť aj ty sama.