Odpovedal: Veronika K. Prievidza
Re: Dorzálna protrúzia L4/5 s tlakom na koreň L4 I
(číslo príspevku 224.083, zo dňa 05.04.2011. videné 4014x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 224083:
Ďakujem za Vašu odpoveď. Chcela by som len doplniť, že bolesti v krížoch som mala od druhého pôrodu asi trištvrťe roka a potom to pomaly ustalo, ale pri predklone som mala problém sa vyrovnať. Nakoniec sa mi, ale stalo, že pri bežnom obúvaní ponožky ráno ma veľmi pichlo v drieku a táto bolesť sa len zhoršovala a začala vyžarovať do pravej nohy. Od vtedy sa vlastne oficiálne liečim. Kliešťa som vďaka bohu nemala. Robili mi aj testy na reumu a tiež boli v poriadku. Čo sa týka psychiky tak som na tom dobre. Aj tú bolesť viem vydržať a lieky od bolesti užívam len v prípade, že sa to ozaj už nedá vydržať. Mám okolo seba ľudí, ktorí mi pomáhajú lebo sú dni kedy mám problém sa narovnať od bolesti alebo vôbec stúpiť na pravú nohu.
Tú Ozónoterapiu by som chcela skúsiť. No bála som sa toho nakoľko sa líšili názory lekárov na to či je pre mňa vhodná alebo nie. U gynekologičky aj u Gastroenterológa som už bola. Všetko je v poriadku. Aj sono brucha a všetkých orgánov som absolvovala a tiež je to všetko v poriadku.
Bola som už aj na konzultácii u Neurochirurga a ten ma odporučil na to dynamické MRI kde sa preukázalo, že sa pri záťaži platnička viac vysúva a utláča durálny vak aj s koreňom L4. Navrhuje mi skrutky na stabilizáciu chrbtice. No neviem sa rozhodnúť nakoľko mi k tomu nič bližšie nepovedal. Povedal mi však, že u mňa by Nukleoplastiku ani Ozónoterapiu po tomto náleze nedoporučoval.
Čo sa týka tej bolesti tak tú nohu mám už takú stŕpnutú, že niekedy je mi aj ťažko určiť kde konkrétne ma to bolí hlavne od kolena dole. No viem, že bolesť mi vyžaruje od drieku ako keby pásom v pravo a do pravej nohy. Po bočnej a prednej strane stehna a ide to dole do lýtka. Mávam aj kŕče v lýtku a pociť mravčenia alebo tŕpnutia. Bolesť cítim do palca ale aj do malíčka a cez vrch nohy ( nárt) až k prstom. Ako kedy. No ako vravím, nohu mám takú oslabenú a boľavú, že sa neviem poriadne na ňu ani postaviť.
Viete mi prosím poradiť, či je teda pre mňa tá Ozónoterapia vhodná alebo na koho sa mám obrátiť v prípade, že by som chcela skúsiť to PRT.

Ďakujem za Vašu odpoveď.
Pekný deň, Veronika