Odpovedal: Viki
Re: Nevolnosť v tt
(číslo príspevku 64.713, zo dňa 13.08.2005. videné 309x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 64713:
Ahoj, Lenka, nevoľnosti sú v tehotenstve normálne, telo sa prispôsobuje tehotenstvu, súvisí to aj s hormonálnymi zmenami, niektoré ženy sa dokonca obávajú, že keď im nie je zle, niečo nie je v poriadku.
Tiež som si to užila, niekoľko "zelených" týždňov, aj keby som chcela, nemohla som pred okolím tehotenstvo utajiť.
Tak, ako ti píšu ostatní: niektoré ženy majú nevoľnosti celé tehotnenstvo, niektoré len určitý čas, niektoré vôbec.
Mne skončili úplne až vtedy, keď sa malý prvý krát pohol (tak, že som to cítila).
Dôležité je neprestať jesť, aj keď ti nechutí, mne pomohol zázvorový čaj, štipka zázvoru (ale fakt štipka) sa zaleje horúcou vodou a pomaličky sa pije, pomohlo mi to, že som stále jedla, aj keď všetko skončilo vyvracaním, stav sa postupne sám upravil.
Ak by si s tým mala veľké problémy a rapídne chudla, lekár ti môže predpísať čípky TORECAN, prípadne existuje aj homeopatikum, ktoré sa užíva pri tehotenských nevoľnostiach.
Držím palce a prajem krásne tehotenstvo :-).