Autor otázky: IVA
|
Komplikácie po operácií apendixu
(číslo príspevku 5.432,
zo dňa 05.12.2001.
videné 201x)
ODPOVEDAŤ
|
|
Text príspevku číslo 5432:
Mám manžela,ktorého pred 2 týždňami operovali na slepé črevo. Mal ho už "mierne" prasknuté. Po operácií dostal hneď antibiotiká, mal mierne zvýšenú sedimentáciu, teploty 37°. Po týždni z nemocnice prišiel síce domov, no nemohol sa vystrieť, ani chodiť poriadne, mal stále v tom mieste rany silné bolesti.
Určite mál nárok na bolesti po takejto operácií, no aby sa vôbec nemohol vystrieť a chodiť iba "doslova prehnutý" - bolo predsa trochu nezvyčajné. Keď asi na 10 deň prišiel do nemocnice na vybratie štichov, tak tam ostal ležať.
Po vyšetrení roengenu bol nález negatívny. Vyšetrenie sona ukázalo vraj jeden štich ako ho telo asi neprijalo a mal tam trocha sekrétu(kôli ktorému vraj nemohol až tak prehnuto chodiť). Znovu mu teda urobili reset a vraj to tam bolo v okolí rany čisté...Dnes je manžel už druhý deň po druhej operácií sl. čreva a stále má bolesti pri veškerom pohybe. Nemôže sa poriadne postaviť, ani otočiť v posteli a má pocit, akoby ho bolelo niekde len pod kožou,kde to má vraj strašne citlivé.Nemá už výživu,(má dietu) ani dáke vysoké teploty, len stále bolesti pri veškerom pohnutí sa v posteli.
Viem, že takto na diaľku je to ťažké povedať, čo by to mohlo byť, no chcela by som vedieť Váš názor na celk. zdr. stav. Ďakujem
|
|
|