Odpovedal:
Helena
|
Blizsie inf.k prisp.VYSOKY KRVNY TLAK U 20 - ROCNE
(číslo príspevku 5.312,
zo dňa 27.11.2001.
videné 239x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 5312:
Dobry den,dakujem peknen za odpoved,posielam par blizsich informacii:
Hodnoty vysokeho krvneho tlaku boli namerane v ambulancii,tiez som bola uz parkrat pre neznesitelne bolesti hlavy a silneho busenie na pohotovosti´,tam bol tiez namerany vysoky tlak,takze efekt bieleho plasta by som urcuti vylucila.Krvny tlak si meriam aj doma,mam aj mechanicky aj poloautomaticky tlakomer.Moje problemy sa zacali minuly rok okolo marca,stale ma bolela hlava,bola som hospitalizovana na neurologickom oddeleni,robili mi CT,lumbalnu punkciu,EEG,vsetky vysetrenia boli v poriadku.Bola som odporucena na interne
vysetrenie,tam mi vlastne zistili vysoky tlak/zvysene hodnoty som mavala obcas i v detstve,od 11roku som mala casto bolesti hlavy a vtedy som mala u lekarky namerane/.Co sa tyka tych obliciek ako moznost,dovod - mavam caste zapaly mocoveho mechura a ciest a zvikne ma pichat prava strana pri oblickach.Neuzivam ziadne ine leiky,obcas Kreon na zaludok a pri bolestiach hlavy Panadol extra.
Odkedy mam vysoky tlak takmer ani neprisolujem jedla a moj prijem tekutin je skor biedny/max.1 liter denne/.
Do skoly chodim na dialkove vecerne studium raz za tyzden - nadstavba - kvoli maturite.Skoloa ma nezatazuje,pretoze vacsinu uciva sme uz preberali na ucnovke.Pracujem v Rakusku v internetovej kaviarni co je take sedave zamestnanie,takze pohybu si moc neuzijem,ale chodim min.1krat za tyzden plavat na 1-2hod.,no mam tam dost znacne problemy,lebo sa zadycham,rozbusi sa mi srdce a nevladzem,toci sa mi hlava,je mi na odpadnutie/bola som t.r. v marci alebo aprili na ECHU,bolo v poriadku/.v praci nemam ziadny stres,so sefom vychadzam dobre,takze ten stres s ada viacmenej tiez vylucit/bola som aj na psychologickom vysetreni,vsetko je O.K./.
Som slobodna,ale zasnubena a planujeme sa zobrat buduci rok.
Rada by som vas poprosila o vas nazor,prip.o poradenie nejakeho dobreho centra v Bratislave´.Bratislavu moc nepoznam,no je to jediny cas - pondelok,kedy by som mohla ist k lekarovi,vzhladom na to,ze v ostatne dni som uz vo Viedni.
Vopred vam velmi pekne dakujem
|
|
|