Autor otázky: Martin
problém s palcom
(číslo príspevku 257.441, zo dňa 30.04.2023. videné 114x)
ODPOVEDAŤ
 

Text príspevku číslo 257441:
Dobrý deň.
asi cca 5-6 rokov dozadu som si nešťastnou náhodou narazil palec. Bol som u chirurga dal mi naň len nejakú dlahu, ortézu alebo ako to nazvať. Proste ako keby som dal prst do štipca.
To som mal pár týždňov.

Problém je že vlastne zostal taký problémový.
Je taký tvrdší alebo ako by som to povedal taký ťažšie ohybný keď to porovnám s druhým palcom na ľavej ruke.
Respektíve hýbať s ním hýbem v poriadku ale cítiť že je taký skôr ťažší, stuhnutý na rozdiel od toho ľavého, ktorý príde úplne voľný. Sem tam taká bolesť ale nie v pravom slova zmysle ale taká bolesť že proste cítim že tam niečo nie je v poriadku. Niekedy keď ho skrčím tak cítim tak zospodku trocha takú bolesť tiež. Asi miesto kĺbu.
A vzhľadom nato že som hudobník je to pre mňa obmedzujúce.. Napríklad hrám na akordeón ruku mám teda vytočenú a poväčšine sú tam hmaty kde mám palec a prst od seba ďalej a pod. a po chvíľke ma ten palec na tom mieste asi kĺbu začne viac menej tak bolieť a niekedy už je to nekomfortné hrať.
Prípadne ako príklad ešte uvediem saxofón. Na ňom síce nehrám ale keď som napríklad skúšal ten sa podopiera palcom a to je pre mňa nemožné. Pretože keď ho podopriem a držím tak mi to na ten palec tlačí a tiež po chvíli to už nejde vydržať. Nie je to taká bolesť ale proste taký tlak nepríjemný a bum.

Chcel by som sa spýtať či je vlastne s takýmito vecami niečo možné robiť alebo proste ako sa to tam pokojovo zotavilo tak to už zostane ?

Ďakujem za odpovede