Autor otázky: dada SP
rozsiahly opuch nohy
(číslo príspevku 203.153, zo dňa 15.12.2009. videné 633x)
ODPOVEDAŤ
 

Text príspevku číslo 203153:
dobry den. mam uz dlhsie pre mna velky a velmi neprijemny problem. opucha mi komplet cela prava noha. opuch pocitujem uz na slabinach (zhyb podbrusko - stehno), na vnutornom stehne najviac, tiahne sa to dole ku kolenu, okolo kolena az cele lytko po kotnik.
obe nohy mi zvykli v minulosti opuchat vacsinou v lete alebo pri prilis dlhom sedeni - iba chodidla, maximalne aj s lytkami. vtedy som brala antikoncepciu. tu som vysadila minuly rok v auguste - septembri. zhruba od tej istej doby mam tento opuch celej pravej nohy kazdy den. okolo ovulacie a menzesu je to neznesitelne, mam pocit, ze mi na tej nohe prasknu rifle. niekedy mam pocit az palenie v nohe. bola som s tym na cievnom - na sono a vysledok bol, ze nemam tam ziadnu trombozu ci co. a ze mam sa s tym zmierit, ze je to proste zly prietok lymfy a mam aktivne cvicit, vykladat nohy a nosit stahovacie pancuchy aj v lete.

prosim o radu odbornika - naozaj sa s tym neda nic ine robit ako cvicit kazdy den a stahovat ten opuch pancuchami??? mam 26 rokov a nechcem tento fakt prijat, je to pre mna nepredstavitelne, ze dozivotne budem mat viditelne pravu nohu objemnejsiu ako lavu.