Odpovedal:
Dagmar
|
Re: enterococcus faekalis
(číslo príspevku 198.018,
zo dňa 25.09.2009.
videné 451x)
ODPOVEDAŤ
/
Predchádzajúci príspevok
|
|
Text príspevku číslo 198018:
Mila Maria, zrejme vam ho nasli v normalnom stere z posvy, kde je Enterococcus v malom mnozstve sucastou vaginalnej flory a aj ked sa najde masivnejsie, väcsinou je to len odraz dysmikrobie v posve co sa da napravit lactobacilovou kurou.
K vasej otazke: Enterococcus faecalis v absolutne zriedkavych pripadoch moze sposobit zapal vajickovodov (adnexitidu), co je s velkymi bolestami a casto aj vyssimi teplotami charakterizovane ochorenie vnutorneho genitalu, ak bol predtym zapal posvy a nebol nijako lieceny (ale muselo ist o naozajstny zapal, nie ze pacientka bola uplne bez priznakov a kultivacii sa naslo par bakterii). toto je vsak strasne zriedkave, väcsinou vyvolavaju adnexitidu chlamydie, anaerobne bakterie ako Gardnerella, casto v kombinacii. Aj tento zapal sa da dobre liecit, ked sa podchyti vcas a liecba je dostatocne dlha a hlavne spravne zvolenymi antibiotikami. Jedine ak by dlhodobo pretrvaval chronicky zapal a neliecil sa, mohlo by dojst k zjazveniu, zuzeniu alebo az k nepriechodnosti vajickovodov, co by samozrejme zakonite ovplyvnilo plodnost a schopnost otehotniet.
Inak Enterococcus v normalnych podmienkach pri zdravej pacientke, ak sa nasiel v posve nema vplyv na otehotnenie a tak sa mozete veselo snazit dalej.
|
|
|