Odpovedal: jarmila
Re: Vhodná antikoncepcia po 45ke
(číslo príspevku 161.748, zo dňa 22.04.2008. videné 500x)
ODPOVEDAŤ / Predchádzajúci príspevok
 

Text príspevku číslo 161748:
Aj vnútromaternicové teliesko pôsobí ako hormonálna antikoncepcia. Ja napríklad mám dostatok čerstvých info o Mirene, ktorá produkuje nízku hladinu progesterónu permanentne, čím zabraňuje nárast sliznice maternice. Súčasne tým zabráni aj možnému uhniezdeniu vajíčka a ešte u väčšiny žien spôsobí, že krvácanie podstatne zoslabne, prípadne v predmenopauzálnom období aj celkom prestane.
Ide teda o produkovanie hormónu, ale nie estrogénu.
Mne lekár vysvetľoval, že ak na tento spôsob chcem prejsť, chce vidieť okrem sona aj čerstvú cytológiu, lebo ak by už v sliznici maternice k nejakým počiatočným zmenám došlo, toto teliesko môže spôsobiť, že príznaky sa zoslabia a kým by prípadné problémy prepukli, mohlo by už byť neskoro.
V preklade a stručne: Odporúčal mi ju zaviesť, ale on to spraví iba do organizmu ženy, ktorá má čerstvé vyšetrenia a jej maternica je zdravá, a bez myómov.
Teda nie vek ale prípadné myomy sú kontraindikáciou. O ďalších vnútromaternicových telieskach dostatočné info nemám.