Autor otázky: Mária
|
Lumbago - prosím o radu neurológa
(číslo príspevku 122.308,
zo dňa 30.01.2007.
videné 917x)
ODPOVEDAŤ
|
|
Text príspevku číslo 122308:
prosím o radu neurológa - 44r.žena v domácnosti,príležitostne lyžujem,hrám tenis,turistikujem,- nie som usedený typ
dlhodobý problém-10ročný-občasné bolesťi v oblasti krížov,kostrči po dlhšom sedení(viac krát som bola"seknutá“), obč.bolesť medzi lopatkami,bolešť mi vyžaruje do nôh, ľavého ramena až lakťa,trpne mi v noci pravá ruka-dlaň a prsty,občas mám zablokovanú krčnú chrbticu, už pri malej námahe(sušenie vlasov)ma bolia ,ramená, pri vstávaní z podrepu ma bolia všetky kosti...cítim sa dlhodobo veľmi"stuhnutá"
momentálny problém-pred 2 týždňami som v kúp.Piešťany po absolvovaní zrkadliska a masáže
na druhý deň ráno pre silnú bolesť chrbtice nemohla vstať,priestor medzi lopatkami a sed.časťou som mala rovnú ako doska, chrbtica bola vytlačené smerom von.
vyš.u neurol.akútne lumbago s rad.irit v autoderme L5SL bilat praex Isin
absolv.RTG vyš. - napriamená L lord.tela st.bez tvarových.veľk.a štrukt.zmien Interv.priestory nezúžené, koalcif. V interv.priestore Th 12-L1
pred.lieky- magnesium inj, dorsiflex,prev.doreň.obstrek 1% mesokainom na Ls. po týždni stav čiastočne zlepšený, kontrola - pred.lieky disprophos inj 1x1,aflamil,myolastan
otázka -sú to postačujúce vyšetrenia, nie je potrebné CT vyš, PMG vyš...?.
- čo znamená výraz - chr.kalcifikár v intervert.priestore TH l2 LI
|
|
|