Autor otázky: Andrea	  		      		 
      		
		   | 
    	  
	  		Traviace problemy - dieta? ocista?
	  		 
	  		 
	  		(číslo príspevku 104.357, 
	  		zo dňa 29.07.2006. 
	  		videné 491x)
	  		
	  		 
      		
      		ODPOVEDAŤ
      		
	  		      		
    	   | 
		    | 
  		 
  		
		  
	  			  		
	  		 
	  		
	  		Text príspevku číslo 104357:
	  		 
	  			  			  		Dobry den, 
manzel (34r) ma dlhodobe zaludocne problemy, mal vred, bol lieceny a vcerajsia endoskopia ukazala, ze je zahojeny. No ukazali sa ine diagnozy: (zijeme vo Fr, je mi luto, ale preklady su neodborne)  colopathie fonctionnelle = syndrom drazdiveho creva a trouble dyspeptique = porucha dyspepticka (?). Krvny obraz ukazal vsetko v poriadku okrem "Transaminase glutamique pyruvique" (TGP/ALAT) ktory je zvyseny na 61UI/l. 
 
Manzel ma dlhodobo bolesti zaludka, problemy s travenim a so stolicou. Tieto vysetrenia boli robene, lebo bol unaveny, podrazdeny, zltli mu konceky prstov a hlavne zufale bolesti zaludka. 
 
Lekar dal horeuvedene diagnozy, predpisal mu Mopral (omeprazol), Motilyo (domperidon) a Meteospasmyl. Odporucil navstevu homeopata, cvicenie jogy, zmenu zamestnania (manager v hypermarkete, neustaly tlak a stres) a caje na vycistenie pecene.  
 
Chcela by som vediet, ci je vhodne dodrziavat nejaku dietu, respektive nejake zasady v stravovani, ktore by mohli problemy zmiernit a tiez ake caje su vhodne na travenie a cistenie pecene, respektive, kde by som mohla najst viacero informacii. 
Vopred dakujem.	  		
	  		
	  		
	  			
	  		
	  		
		   | 
		 
	   
	 | 
	
	
     |