Autor otázky: Viktória
Papraď a mačka
(číslo príspevku 20.316, zo dňa 05.09.2016 videné 522x)
ODPOVEDAŤ
 

Text príspevku číslo 20316:
Keďže nemáme najbližšie hodiny možnosť navštíviť zverolekára, a zároveň neradi vystavujeme nášho kocúra stresu a chorým zvieratkám keď to nie je nutné, chcela by som vás poprosiť o radu.

6 ročný 5,5kg bytový kocúr dnes ráno rozkúsol jeden či dva lístočky paprade, pravdepodobne Rumory. Má aj také ostrejšie lístočky. Začal sa drhnúť, napínalo ho na vracanie, no vyvracal len bielu tekutinu, urobila sa aj jedna či dve bublinky, bolo vidieť aj veľmi máličko krvi. Na to bol kocúr trocha dezorientovaný, chvílku behal po byte a ťažko dýchal, a potom zaliezol do skrine kde si lahol. Nechali sme ho teda odpočívať, po hodine začal pomaly aj priasť, keď som mu doniesla trocha jedla tak to aj zjedol, ale stále ťažko prehĺtal a kde tu ho naplo. Na hračku reagoval, po ležiačky ale zaujímala ho.
Bohužial teraz ostal sám doma, nikto sme si nemohli dovoliť ostať doma.

Vedeli by ste mi poradiť, či je papraď taká agresívna a môže mať aj dlhodobejšie zdravotné následky, ako na ňu mačky reagujú, respektíve či mu také množstvo mohlo ublížiť a treba navštíviť veterinára, alebo či to môžu byť len následky toho že sa mu ostré lístočky zasekli v hrdle?