Autor otázky: Marko
Svrbenie konečníka po antibiotikách
(číslo príspevku 240.397, zo dňa 27.05.2013. videné 4872x)
ODPOVEDAŤ
 

Text príspevku číslo 240397:
Dobrý deň. Mam 27 rokov, muž. V priebehu februára, skor začiatkom, som prechladol na močové cesty. Mal som pálenie pri močení a biely výtok z penisu. Po návšteve lekára, ktorý mi predpísal antibiotiká, som ich aj doužíval v priebehu dvoch týždnov. Po dvoch týždnoch som už močením a močovými cestami nemal žiaden problém. Avšak par dni na to, možno do dvoch týždnov u mna nastalo neznesitelné svrbenie na konečníku. Po informovaní sa na tento problém mi bolo povedané, že po antibiotikách treba začat užívat probiotiká. To som nevedel, lebo som nikdy takýto problém nemal a moj lekár ma o tom neinformoval. Užil som Nutrilon B jednu krabičku. Nastalo určité upokojenie a myslel som si, že som to zažehnal aj ked sa mi to niekedy pripomínalo. No čas letel a teraz je koniec mája a moj problem so svrbením konečníka zadnice je niekedy príšerný. Už 3 týžden užívam probiotiká Biopron9 3x denne, ale situácia sa zlepšila len minimálne. Stolica je pravidelná, niekedy drobná, mierne do bledohneda zfarbená, krv som nepostrehol. Prosím Vás o radu ako ďalej, nejaké tipy, názory. Viem, že po doužívaní antibiotík som to možno zanedbal a teraz to nebude také jednoduché dostať do povodného stavu. Ale niekedy mi už vadí aj keď si sadnem. Lekára som od doužívaní antibiotík nenavštívil. Nerad chodim po doktoroch. Podobný problem mala aj moja mama, snažím sa isť v jej radách, ale skušam aj tie Vaše. Ona sa sem tam tiež cíti nesvoja. Dakujem za všetky názory a rady. Prosim len nie, výčitky. Dakujem