Autor otázky: Eva
IP: 188.167.25.50
Búšenie srdca, arytmia, lexaurin
(číslo príspevku 228.391, zo dňa 27.09.2011. videné 735x)
ODPOVEDAŤ
 

Text príspevku číslo 228391:
Pred dvomi mesiacmi mi o pol noci zazvonila susedka - priateľka, že jej muž nevie dýchať /mal problémy so srdcom a dva mesiace voperovaný kardiostimulátor/ či má zavolať sanitku. Samozrejme, hneď sme ju volali, len ma poprosila, aby som bola chvíľu pri ňom, kým sa oblečie. Odbehla do kúpeľne a mňa nechala s jej manželom v spálni, aby som bola pri ňom. Nemohla som mu nijako pomôcť, len ho držať za ruku a upokojovať, no on len lapal dych, metal sa a začali sa mu vyvracať bielka. V rozrušení som rýchlo volala priateľku a išla urgovať rýchlu pomoc a následne som zišla čakať sanitku pred vchod, a odvtedy cítim chvenie celého tela, srdca, mám zrýchlený pulz 80-100 a zvýšený tlak 140/82 búšenie srdca, sem-tam arytmia.Sused po týždni v nemocnici umrel. Navštívila som kardiologičku, urobené Ekg, echo, Holter na búšenie srdca. Záver - neurovegetatívna porucha. Terapia: Lodoz 5/6,25 mg - 1 ráno, Lexaurin 1,5 mg najskôr 2x1, potom podľa potreby. Lodoz mi upravil tlak a pulz - do 80, no ostatné pocity zostávajú. Užívala som Lexaurin celý mesiac týždeň 2x1, následne 1x1, potom som prestala. Po 3 dňoch sa cítim horšie, vrátilo sa chvenie, búšenie srdca. Lexaurin som neužívala už vyše pol roka, predtým príležitostne. Neurovegetatívnymi problémami trpím od malička - keď som mala 6 rokov, otec spáchal doma sebevraždu - pustil si plyn, s matkou sme ho našli po návrate z prechádzky. Následne mi diagnostikovali neurocirkulačnú asténiu, lenže teraz mám pocity pomaly podobné panike. Je nutné vyhľadať psychiatra, alebo čakať, že to užívaním betablokátora pominie? Môže byť aj Lexaurin príčinou, že sa mi to vracia? Mám ho opäť užívať a začať s postupným vysadením alebo sa nevyhnem antidepresívam? Poradí niekto?